מדע – חוקרים, מנסים ומגלים 🧪🧪🧪

נוב 12, 2020 | סביבתון | אפס תגובות

השבוע נחשפנו לנושאים הקשורים למדע. הסברנו לילדים בצורה שהם יכולים להבין מה זה ניסוי מדעי והם התבקשו לפרש בצורה אישית ולהביא את מחשבותיהם בנושא ליידי ביטוי באיור על דף.
למדנו מה היא זכוכית מגדלת ואיך משתמשים בה. הילדים ציירו נקודות קטנות על דף נייר והתבוננו בהן דרך הזכוכית מגדלת, תוך כדי התקרבות והתרחקות מהנקודה. ההתסקרנות היתה גדולה מאד ומהנה.


בניסוי נוסף חקרנו למה עצמים שוקעים או צפים. לפני כן דברנו עם הילדים על החומר – ממה עשויים החומרים השונים וההבדל בינהם. לאחר מכן התמקדנו בנוזלים. עשינו ניסוי בו ערבבנו נוזלים שונים במיכל? השתמשנו בנוזלים שונים כמו מים, צבעי מאכל, דבש ושמן. כל החומרים הללו נוצקו למיכל אחד ולא התערבבו. הסברנו לילדים שהנוזלים לא מתערבבים מכיוון שלכל נוזל יש צפיפות חומר שונה, נוזלים עם צפיפות גדולה יותר שוקעים מטה ואילו נוזלים עם צפיפות נמוכה יותר צפים ולכן נוצרות שכבות שונות של הנוזלים בכלי, כפי שרואים בניסוי. היתה התפעלות גדולה בקרב הילדים וחלק מהם הבין למה אבן שוקעת במים ואילו עץ צף. הילדים היו שותפים בכל השלבים של הניסוי.


ניסוי נוסף שהילדים נהנו ממנו המון היה עירבוב צבעים. כל ילד קיבל שני פקקים עם שני צבעים שונים, איתם הוא יצר צבע חדש לחלוטין. הוסבר לילדים כי שני צבעים שונים יכולים ליצור צבע חדש – לדוגמת כחול ואדום יוצרים סגול. הילדים עירבבו את צבעי היסוד השונים (כחול, אדום וצהוב) ולמדו איזה צבעים מתקבלים מהם. אין כמו הנאה של יצירה עם דף, מכחול וצבעי גואש. שבוע מסקרן ומהנה עבר הילדים.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Pin It on Pinterest

Share This