זכויות הילד, מה יש בתוך מכשירים אלקטרוניים ומוטוריקה עדינה

נוב 20, 2020 | סביבתון | אפס תגובות

השבוע ציינו את יום זכויות הילד הבינלאומי. הילדים ציירו דמויות של ילדים ושל עצמם על כן ציור. הם נהנו מעבודה עם צבעי גואש, התנסו בציור בתנוחות לא שיגרתיות כמו עמידה או ישיבה והרגישו כמו ציירים אמיתיים.
בהתכנסות שעשינו בכיתה קראנו לילדים את זכויותיהם (הכנסנו גם קצת חובות 🤪) וכל הילדים לקחו את דף הזכויות הביתה בכדי להראות להורים.


קיימנו חוג מדע ובו נערך ניסוי: איך ע״י חומרים שונים ניתן להוליך מים מכוס מלאה לכוס לריקה. ואיזה חומר מוליך יעיל יותר? התנסנו בבד ונייר סופג ששימשו כחומרים מוליכים למים. הילדים התפעלו מהיכולת של החומרים השונים להעביר מים ממקום למקום בלי להשקיע אנרגיה נוספת.

בחוג האלקטרוניקה של הצהרון שלנו, הילדים קיבלו לידיהם מוצרי חשמל שונים לפירוק. הילדים היו מאד סקרנים ורצו לראות מה יש בתוכם ולהבין באופן כללי איך הם פועלים. הם עבדו עם מברגה חשמלית ומברגות ידניות בשמחה רבה למרות הקשיים בהתחלה. לאחר שפירקנו את המכשירים לגורמים – הבחנו בלוחות, בחוטי החשמל, בגלגלי השיניים, בקבלים ועוד. הוסבר לילדים מה מוליך חשמל ומה מטרת הלוח. ההנאה היתה גדולה והעבודה שנעשתה עם המברגה חיזקה ושיפרה את המוטוריקה העדינה אצל הילדים.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Pin It on Pinterest

Share This