מד(ע)⚗️ אהבה ❤️, מיחזור ♻️ ותרומה לקהילה 🧓👩‍🦳

דצמ 7, 2020 | סביבתון | אפס תגובות

התחלנו את השבוע במיזם חדש בעל ערך חברתי. תיכננו, חיברנו, הברגנו ויצרנו חנוכיות מחתיכות עץ ממוחזר שאותם נתרום לבית יום לקשיש. (שבוע הבא יהיו תמונות 😉. כל ילד הבין את המשימה שיש לפניו ועשה זאת ברצון, אהבה והשקעה גדולה. בחוג מדעים ערכנו ניסוי העונה לשם: מד אהבה. לשם כך הצטיידנו בבקבוק זכוכית, קשית שקופה, פלסטלינה ומים צבעונים שיצרנו בעזרת צבעי מאכל. כל ילד החזיק את הבקבוק ובחן את היכולת שלו להרים את מד המים גבוה יותר (המים בתוך הקשית).

מהלך הניסוי: לקחנו בקבוק משומש, הוספנו כ5 מ"מ מים שצבענו עם צבעי מאכל כדי שנוכל לראות בקלות בתוך הבקבוק . הכנסנו את הקשית ואטמנו את פיית הבקבוק בפלסטלינה כאשר האויר היחיד שיוצא מהבקבוק הוא מהקשית. אחזנו עם כפות הידיים שלנו את הבקבוק ובעקבות חום הגוף הנוזל עלה במעלה הקשית.

נושא חשוב שאנחנו שמים עליו דגש רב הוא המיחזור. אנחנו רואים קרטונים בכל מקום, הילדים בצהרון שלנו כבר יודעים שקרטון הוא חומר שממחזרים בקלות. לאחרונה חלק מהילדים שאלו אותנו איך ניתן לתת לקופסא מקרטון חיים שניים. השבוע רצינו להראות לילדים איך בקלות אפשר להפוך קופסא ישנה מקרטון למשחק מגניב. יצרנו בית מקרטון שהילדים קישטו וצבעו. וכמובן נהנו לשחק איתו.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Pin It on Pinterest

Share This