״כי האדם עץ השדה״ 🌳

ינו 8, 2021 | סביבתון | אפס תגובות

השבוע הצטיידנו בחוברות ממועצת הירקות והפירות ולקחנו את קבוצת הילדים הראשונה לסיור ב ׳יינות ביתן׳ למחלקת הצומח. עמדנו ליד הדוכן והתחלנו למידה בשטח. למה הוויטמינים תורמים? אילו מחלות אכילה של ירקות ופירות מונעים ועוד. רכשנו פירות וחזרנו למרכז. במרכז חתכנו את הפירות, היכרנו את גרעיני הפרי והפרדנו את הפרי מהגלעין. לאחר מכן הילדים אכלו משלל הפירות והתנסו בטעמים השונים.

בשלב האחרון שתלנו חלק מהזרעים באדמה ובחלקם השני ערכנו ניסוי לצמיחת זרעים בתוך בננה. נחכה לתוצאות. אלו הם הפירות והירקות שערכנו חקר למידה בעזרתם: קיווי, לימון, תפוז, בטטה ופלפל ירוק.

*הילדים חולקו לקבוצות בהתאם לקורונה, שאר הקבוצות יצאו לסיור בהמשך.

הילדים הצעירים בחבורה למדו על תלת מימד. הסברנו להם שתמונה יכולה להיות בעלת מימד אחד, או בעלת כמה מימדים. לקחנו תמונה עם חלקים שונים ממנה, הצבנו אותם במשטח, באיזורים שונים של התמונה וכך הם גילו את תמונת התלת מימד.

החודש עסקנו בשונות. מהי שונות? איך היא באה לידי ביטוי? האם תגובות של הסביבה יכולות להשתנות בעיניהם. שאלנו את הילדים שאלות וכל ילד ענה בתורו מהי שונות מנקודת מבטו. הראנו שכל אחד הוא שונה ומיוחד כפי שהוא, הסברנו ששונה זה לא רע וצריך להיות סבלני ונחמד לכל אדם באשר הוא.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Pin It on Pinterest

Share This